Αρχική
Η ένωσή μας
Σωματεία
Πρωταθλήματα
Πρωταθλητές
Προκηρύξεις - Νόμοι
Διοργανώσεις
Κλιμάκια
ΣΥΔΠΕΚ
Σύνδεσμοι
Gallery

 
Αρχική
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
29.04.16

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ και ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 είναι οι νικητές της ημιτελικής φάσης των ομίλων Γ και Δ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που έγινε στο Ηράκλειο.

Τα αποτελέσματα των αγώνων :

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  3-1 (25-19, 25-23, 21-25, 25-22)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 - 21-25, 25-23, 25-20, 25-23)

Οι νικήτριες ομάδες θα συνεχίσουν και θα συμμετέχουν στην τελική φάση του Πρωταθλήματος μζί με τους νικητέ του Α και Β ομίλου ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ και ΑΠΣ ΑΙΑΣ. 

 
Ο ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ! Εκτύπωση E-mail
28.04.16

Ο ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ επιστρέφει στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών αφού κέρδισε τον ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟ και στο 2ο Τελικό αγώνα σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που έγινε χτες Μ. Τετάρτη στο Κλ. Χερσονήσου με σετ 2-3 (20-25, 25-11, 20-25, 25-20, 13-15)

Ο αγώνας έγινε μέσα σε ένα κατάμεστο απο κόσμο και των δύο ομάδων γήπεδο που έδωσαν παλμό και χειροκρότησαν και τις δύο ομάδες. Στον αγώνα παρευρέθησαν ο Πρόεδρος της ΕΣΠΕΚ και Αντιπρόεδρος της ΕΟΠΕ κος Ψαρουδάκης Κωστής, ο Αντιδήμαρχος Χερσονήσου κος Μουντράκης Ευθύμης, ο αντιπρόεδρος της Κοινωφελούς Δ. Χερσονήσου κος Ασπετάκης Αντώνης και η κα Τσιχλή Κατερίνα πρόεδρος του Τοπικού συμβουλίου Χερσονήσου οι οποίοι απένημαν στις ομάδες τα Κύπελλα και τα μετάλια.

Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Κρήτης συγχαίρει την ομάδα του ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ

για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος και την άνοδο της στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών

και τις εύχεται καλή επιτυχία στις νέες τις υποχρεώσεις 

 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝ/ΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
28.04.16

Μ.ΤΕΤΑΡΤΗ  Γ΄ΟΜΙΛΟΣ 

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ -  ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΣ  2-3

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ  3-1 (25-20, 21-25, 25-21, 25-20)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 3-122-25,25-23, 25-19, 25-13)

Βάση βαθμολογίας, οι ομάδες που περνάνε στην ημιτελική φάση του Πρωταθλήματος είναι:

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: 1) ΟΛΥΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ , 2) ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ: 1)  ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80, 2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΟΙ ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους ΧΙΑΣΤΙ σήμερα Μ. Πέμτπη όπως παρακάτω:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΚΛ.ΛΙΝΤΟ   14:00

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80- ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΣ     ΚΛ.ΛΙΝΤΟ    16:00 

Οι ομάδες που θα κερδίσουν θα συναντηθούν στην τελική φάση, μαζί με τους δύο νικητές των ομίλων Α΄και Β΄ για την ανάδειξη του Πρωταθλητή Ελλάδος στην κατηγορία των Παίδων 

 

 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝ/ΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
26.04.16

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ  1-3  (16-25, 21-25, 25-23, 23-25)

Δ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80  1-3  (25-22, 20-25, 23-25, 25-27)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-3 (13-25, 25-22, 21-25, 10-25)

Το αυριανό πρόγραμμα που θα κρίνει και τους 2 απο κάθε όμιλο που θα περάσουν στην ημιτελικά φάση, τροοποιείται όπως παρακάτω:

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

12:00 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ  ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ- ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

14:30  ΚΛ.ΛΙΝΤΟ  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

17:00  ΚΛ.ΛΙΝΤΟ  ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80- ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

 

 

 

 

 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
25.04.16

Με ήττα ξεκίνησε η ΓΕ Ηρακλείου στην Προημιτελική Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος, χάνοντας απο τον ΜΙΛΩΝ με σετ 3-0. 

Η ομάδα του Γ ομίλου ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ δεν θα συμμετέχει στους αγώνες.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ  3-1 (25-15, 25-19, 23-25, 25-15)

Δ ΌΜΙΛΟΣ 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 3-0 (25-16, 25-21, 25-12)

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 80- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 3-2 (21-25, 14-25, 25-21, 25-22, 18-16)

Το αυριανό πρόγραμμα λόγω της μη συμμετοχής του ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ, τροποποιείται ως εξής:

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   14:30 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ  Διαιτητές:  ΤΡΑΧΑΛΑΚΗ- ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80    12:00 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ  Διαιτητές: ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ- ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  17:00  ΚΛ.ΛΙΝΤΟ Διαιτητές: ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ- ΒΛΑΧΑΚΗΣ

 

 

 

 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Εκτύπωση E-mail
25.04.16

 messara-_xerronasios

 

 

 

 

 

 

 

 

Ο ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ κέρδισε το ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟ με σετ 3-1 στον 1ο Τελικό Αγώνα για το πρωτάθλημα Γυναικών μέσα στην έδρα του. Ο 2ος αγώνας θα γίνει στη Χερσόνησο τη Μ. Τετάρτη και ώρα 19:00.

Εκεί ο ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ στοχεύει στη 2η νίκη του και την κατάκτηση του τίτλου, ενώ ο ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ να πάρει τη ρεβάνς και να πάνε σε 3ο Τελικό Αγώνα. 

 

 
Η ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
25.04.16

gei_pamp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Η ΓΕ Ηρακλείου κατέκτησε το Πρωτάθλημα Παμπαίδων αγωνιστικής περιόδου 2015-2016, κερδίζοντας την ομάδα του ΣΦΠ Χανιών με σετ 3-0.

Η Ενωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Κρήτης

συγχαίρει την ομάδα της ΓΕ Ηρακλείου για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος

 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝ/ΝΙΟΥ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
22.04.16

Ανακοινώθηκε απο την  Ε.Ο.ΠΕ το πρόγραμμα των αγώνων του Γ΄και Δ΄ ομίλου της Προημιτελικής και Ημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που θα γίνει στο Ηράκλειο απο τις 25 εως τις 28 Απριλίου 2016.

 Γ΄ΜΙΛΟΣ      

 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ 

ΩΡΑ  

 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ                                                    

 Μ. ΔΕΥΤ  25/04/2016

 ΚΛ. ΛΙΝΤΟ 

 14:00 

 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ- ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ

 Μ. ΔΕΥΤ. 25/04/2016

 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

18:00 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 

 Μ.ΤΡΙΤΗ  26/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

13:00 

ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΩΝ ΚΩ- ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 

 Μ. ΤΡΙΤΗ 26/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

15:00 

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 

 Μ.ΤΕΤ.    27/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

11:00 

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 

 Μ. ΤΕΤ.   27/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

15:00 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΩΝ ΚΩ 

       
 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ      

 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ 

ΩΡΑ  

 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

 Μ. ΔΕΥΤ  25/04/2016

 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

12:00 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

 Μ. ΔΕΥΤ. 25/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

16:00 

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 

 Μ. ΤΡΙΤΗ  26/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

11:00 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 

 Μ. ΤΡΙΤΗ  26/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

17:00 

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 

Μ. ΤΕΤ.  27/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

13:00 

ΠΑΝΑΘΝΑΪΚΟΣ ΑΟ- ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 

Μ. ΤΕΤ. 27/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

17:00 

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80- ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

       
       
 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΚΑΙ  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ    Γ΄ΚΑΙ Δ΄ΟΜΙΛΩΝ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

 ΩΡΑ

 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

 Μ. ΠΕΜΠ. 28/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

14:00 

Γ1- Δ2 

 Μ. ΠΕΜΠ. 28/04/2016

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 

16:00 

Δ1- Γ2 

       
       
       
       

 

 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ 23-27/04/2016 Εκτύπωση E-mail
22.04.16

ΜΕΣΣΑΡΑ και ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ είναι οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών.

Ο ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ είναι παλιός γνώριμος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας αφού αγωνίστηκε σ αυτήν για τρείς αγωνιστικές περιόδους 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, ενώ για τον ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟ ΑΟΧ είναι η πρώτη φορά που διεκδικεί την άνοδο του σε Εθνική Κατηγορία

Ο  1ος Τελικός του Πρωταθλήματος θα γίνει την Κυριακή 24/04/2016 και ώρα 19:00 στο Κλ. Μοιρών, ενώ ο 2ος Τελικός θα γίνει την Μ. Τετάρτη 27/04/2016 στη Χερσόνησο την ίδια ώρα.

Δείτε το πρόγραμμα όλων των αγώνων και τους ορισμένους σε κάθε αγώνα Διαιτητές.

Διαβάστε περισσότερα...
 
Στην Κρήτη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Εκτύπωση E-mail
21.04.16

new_logo_eope400Η ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  σε συνεργασία με την ΕΣΠΕΚ και με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης,  ανέλαβε τη διοργάνωση της Προημιτελικής και Ημιτελικής Φάσης του Γ΄ και Δ΄Ομίλου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων 2016.

Οι αγώνες θα διεξάγονται απο την Μ. Δευτέρα 25/04/2016 εώς και την Μ. Πέμπτη 28/04/2016 στο Ηράκλειο Κρήτης (Κλ. Λίντο) .

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων θα ανακοινωθεί έγκαιρα.

 

Στους ομίλους που φιλοξενούνται στην Κρήτη θα συμμετέχουν:

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ, ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΙΚ ΜΠΑΡΑΖ

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ, ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 14 από 1258
© 2016 ΕΣΠΕΚ

Design by magnetism.gr

 
Πως σας φαίνεται το καινούργιο μας site;
 
Σωματεία
Επισκέψεις:280738