Αρχική
Η ένωσή μας
Σωματεία
Πρωταθλήματα
Πρωταθλητές
Προκηρύξεις - Νόμοι
Διοργανώσεις
Κλιμάκια
ΣΥΔΠΕΚ
Σύνδεσμοι
Gallery

 
Αρχική
ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
05.04.17

Πραγματοποιηθηκαν οι κληρώσεις των ομίλων όπως παρακάτω.  

Οι ημερομηνίες των αγωνιστικών θα ανακοινωθούν αύριο 

 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

Στην κλήρωση συμμετείχαν τα Σωματεία:

Νο.

Ομάδα

1

ΜΕΣΣΑΡΑ

2

ΑΘΛΕΣΗ

3

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4

ΠΗΓΑΣΟΣ

Πρόγραμμα Αγώνων

1η Αγωνιστική


2

ΑΘΛΕΣΗ

3

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1

ΜΕΣΣΑΡΑ

4

ΠΗΓΑΣΟΣ

2η Αγωνιστική


1

ΜΕΣΣΑΡΑ

2

ΑΘΛΕΣΗ

4

ΠΗΓΑΣΟΣ

3

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3η Αγωνιστική


3

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1

ΜΕΣΣΑΡΑ

2

ΑΘΛΕΣΗ

4

ΠΗΓΑΣΟΣ 


 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

Στην κλήρωση συμμετείχαν τα Σωματεία:

Νο.

Ομάδα

1

ΣΟΥΔΑ

2

ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ

3

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

4

ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Πρόγραμμα Αγώνων

1η Αγωνιστική


2

ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ

3

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

1

ΣΟΥΔΑ

4

ΑΚΡΩΤΗΡΙ

2η Αγωνιστική


1

ΣΟΥΔΑ

2

ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ

4

ΑΚΡΩΤΗΡΙ

3

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

3η Αγωνιστική


3

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

1

ΣΟΥΔΑ

2

ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ

4

ΑΚΡΩΤΗΡΙ

 

 

 
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
03.04.17

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ

ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ 21-23/4/2017



Οι Ομοσπονδιακοί προπονητές Κωνσταντίνος Γκούντας και Ανέστης Γιαννακόπουλος

καλούν τις παρακάτω αθλήτριες στην συγκεντρωτική προετοιμασία της

Εθνικής ομάδας Παγκορασίδων που θα πραγματοποιηθεί στο Άργος 9-20/4/17

ενόψει των προκριματικών αγώνων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που

θα διεξαχθούν εκεί 21-23/4/2017.


Οι αθλήτριες που καλούνται είναι οι εξής:


Μαγδαληνή-Μαρία Τσιγκαροπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης)

Σταματία Κυπαρίσση (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης)

Στυλιανή Γκιούρδα (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Περσεφόνη Παπαδοπούλου (ΠΟ Ηρακλής Γέφυρας)

Αλεξάνδρα Βενέτη (ΑΣΠΕ Θέτις Βούλας)

Κωνσταντίνα Μπαλλογιάννη (ΑΣ Αστέρας Σίνδου)

Βικτώρια Παπαδοπούλου (ΔΑΣ Αράφην)

Θεοδώρα Μπόκη (ΓΣ Ηλιούπολης)

Νεφέλη Χατζηγρηγορίου (ΓΣ Ηλιούπολης)

Νίκη Απλαδά (ΓΕ Ηρακλείου)

Μαρία Σιδηροπούλου (ΑΟ Μαϊστρου)

Ιωάννα-Άννα Καμπυλαύκα (ΓΣΚ Ηρακλής)

Ιωάννα Ευθυκράτη (ΑΟ Καβάλας)

Όλγα Πετρινόλη (ΑΣ Άρης)

Στυλιανή Αντύπα (ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης)

Ευαγγελία Κουμπούρα (Φιλαθλητικός Λαρισσαϊκός)

Ευαγγελία Γαροφαλάκη (ΕΟ Σταυρούπολης)

Τατιάνα Αρμουτσή (ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων)

 

Πρόγραμμα Αγώνων Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος – Άργος


ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

21 Απριλίου 2017

17.30

Κροατία - Ρουμανία

20.00

Ελλάδα - Ουκρανία

22 Απριλίου 2017

17.30

Ρουμανία - Ουκρανία

20.00

Κροατία - Ελλάδα

23 Απριλίου 2017

17.30

Ουκρανία - Κροατία

20.00

Ρουμανία - Ελλάδα


 
ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
03.04.17

Αύριο  Τρίτη 4/4/2016  θα πραγματοποιηθει στο κλειστό Χανίων και ώρα 19:00

η κλήρωση  των ομίλων  Δυτικής Κρήτης για την επόμενη φάση.

Ομάδες  που θα μπουν στην κλήρωση ειναι: ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ-ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΝΑΟ ΣΟΥΔΑΣ- ΑΚΡΩΤΗΡΙ.

  Επίσης αύριο  Τρίτη 4/4/2016  θα πραγματοποιηθει στα γραφεία της ΕΣΠΕΚ και ώρα 19:00

η κλήρωση  των ομίλων Ανατολικής  Κρήτης για την επόμενη φάση.

Ομάδες  που θα μπουν στην κλήρωση ειναι:  ΠΗΓΑΣΟΣ - ΓΕΗ - ΑΘΛΕΣΗ- ΜΕΣΣΑΡΑ.

 
ΕΟΠΕ: Στις 6-7 Μαΐου το Final 4 Εφήβων Εκτύπωση E-mail
03.04.17

Η Ημιτελική φάση της διοργάνωσης θα διεξαχθεί το διάστημα 9-13/4/2017, ενώ η Τελική φάση (Final 4)

θα διεξαχθεί το διήμερο 6-7/5/2017.Μετά την απόρριψη απο το ΑΣΕΑΔ της προσφυγής που έκαναν

οι Πήγασος Κοζάνης και ΦΣ ΑΡΊΩΝ κατα της ΕΣΠΕΜ, η ΕΟΠΕ ανακοίνωσε τον τρόπο διεξαγωγής

της Β' φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.


Στην Ημιτελική Φάση συμμετέχουν οι εξής ομάδες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΜΓΣ Εθνικός
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
ΣΠΑ Καρδίτσας
Πήγασος Πολίχνης
ΑΟ Πρέβεζας

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΓΕ Ηρακλείου
ΦΟ Καμποχώρων
ΑΟΝΣ Μίλων
Παναθηναϊκός
ΕΑ Πατρών

Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 3/4/2017

και ώρα 12.00 στα γραφεία της ΕΟΠΕ.

Οι αγώνες του Α’ Ομίλου θα διεξαχθούν στη Θεσσαλονίκη και πιο συγκεκριμένα

στο ΔΑΚ Πολίχνης, ενώ οι αγώνες του Β' ομίλου θα διεξαχθούν στην Αττική και το γήπεδο

θα ανακοινωθεί την ερχόμενη Δευτέρα 3 Απριλίου.

 

 
ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΑΓΩΝΑ................ Εκτύπωση E-mail
31.03.17

Μετά από έγγραφο της ομάδας της ΣΟΥΔΑΣ παραιτείτε   την Κυριακή

στο πρωτάθλημα Γυναικών με το Χερονασιο με τις νόμιμες συνέπειες

 
ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Εκτύπωση E-mail
31.03.17

Την  Τρίτη 4/4/2017   Θα παραγματοποιηθούν οι κληρώσεις Παγκορασίδων των ομίλων.

Συγκεκριμένα  για τους  ομίλους Δυτικής Κρήτης  θα πραγματοποιηθούν

στο κλειστό γυμναστήριο Χανίων και ώρα 19:00 &

Ανατολικής Κρήτης στην ΕΣΠΕΚ ώρα 19:00.

Παρακαλούνται τα σωματεία να παρευρεθούν στις  Κληρώσεις . 

 
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Κρήτης) Εκτύπωση E-mail
31.03.17


Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Νεκτάριος Νικάκης

καλεί τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση

την Τρίτη, 04/04/2017 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρεθύμνου

«Μελίνα Μερκούρη» στις 19.15 (διάρκεια προπόνησης 19.30 – 21.00).


Ιωσήφ Παπαδόσηφο (ΣΦΠ Χανίων)

Θωμά Μαρινάκη (ΣΦΠ Χανίων)

Αλέξανδρο Τζουγκαράκη (ΣΦΠ Χανίων)

Γεώργιο Γυπαράκη (ΣΦΠ Χανίων)

Νικόλαο Λαμπρινάκη (ΣΦΠ Χανίων)

Δημήτριο Σταυρόπουλο (ΓΕ Ηρακλείου)

Άγγελο Γενειατάκη (ΓΕ Ηρακλείου)

Γεώργιο Αναστασάκη (ΓΕ Ηρακλείου)

Ευάγγελο Σταυρακάκη (ΓΕ Ηρακλείου)

Μανώλη Παχιαδάκη (ΓΕ Ηρακλείου)

Νικόλαο Βατσολάκη (ΟΚΑ Αρκάδι)

Βασίλειο Γρηγοράκη (ΟΚΑ Αρκάδι)

Γεώργιο Πρασανάκη (Ο.Φ.Η)

Κλοντιάν Πρέγκα (Γ.Ε.Ιεράπετρας)

Νικόλαο Προεστάκη (ΓΕ Ιεράπετρας)

Κωνσταντίνο Μαρκαντωνάκη (Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου)


 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1-3/4/2017 ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Εκτύπωση E-mail
30.03.17








ΣΑΒΒΑΤΟ 1-4-2017



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΘΛΕΣΗ-ΓΕΗ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 19:00 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΚΑΛΕΜΑΚΗ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΡΚΑΔΙ-ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17.30 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΑΕΤΟΣ2-ΣΟΥΔΑ1 ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 15:00 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΧΕΡ\ΣΙΟΣ-ΣΟΥΔΑ ΚΛ.ΧΕΡ\ΝΙΣΟΥ 18:00 ΒΛΑΧΑΚΗΣ Β ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΦΙΛ\ΚΟΣ-ΣΕΙΤ\ΚΟΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 14:00 ΣΚΟΥΤΕΛΗ ΒΑΒΑΔΑΚΗ







Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΟΠΕΡ-ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15.30 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ















ΚΥΡΙΑΚΗ 2-4-2017



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΔΩΝ-ΓΕΗ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 18:00 ΠΕΤΑΚΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ 18:00 ΣΠΙΘΑΚΗ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΚΥΔΩΝ1-ΑΡΚΑΔΙ2 ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 11.30 ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΠΕΤΑΚΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΣΦΠΧ-ΠΑΓΧ\ΚΟΣ2 ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 13.30 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΜΕΣΣΑΡΑ-ΓΕΗ1 ΚΛ.ΜΟΙΡΩΝ 11:00 ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΑΘΛΕΣΗ2-ΠΗΓΑΣΟΣ2 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 16:00 ΣΗΦΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΧΕΡ\ΣΙΟΣ ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ 13:00 ΣΚΟΥΤΕΛΗ ΒΑΒΑΔΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΟΦΗ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΛ.ΒΑΚ 10:00 ΒΛΑΧΑΚΗΣ Β ΣΠΙΘΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΠΗΓΑΣΟΣ1-ΓΕΙ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 12:00 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΗΦΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΑΡΗΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΛ.ΓΟΥΡΝΩΝ 17:00 ΒΛΑΧΑΚΗΣ Β ΚΑΛΕΜΑΚΗ
ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΓΡΥΠΑΣ-ΓΕΗ2 ΚΛ.ΜΕΛΕΣΣΩΝ 17.00 ΒΣΚΟΥΤΕΛΗ ΒΑΒΑΔΑΚΗ







Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΣΦΠΧ- ΚΛ ΧΑΝΙΩΝ 16:00 ΤΡΑΧΑΛΑΚΗ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 3-4-2017




ΠΑΓΚ\ΔΩΝ ΠΗΓΑΣΟΣ1-ΑΘΛΕΣΗ 1 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 19.30 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΚΟΥΤΕΛΗ







 
Παραίτηση από Αγώνα.............. Εκτύπωση E-mail
30.03.17

Μετά από έγγραφο που απέστειλε το σωματείο Σητειακός ,

αποσύρεται από τον αγώνα με την Αθλεση την Κυριακή με τις νόμιμες συνέπειες.

 
H Γενική Συνέλευση της ΕΟΠΕ Εκτύπωση E-mail
30.03.17




Ολοκληρώθηκε η Γενική Συνέλευση της ΕΟΠΕ οι εργασίες της οποίας φιλοξενήθηκαν στο αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής.

Πριν την έναρξη των εργασιών της ΓΣ τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της Ευγενίας Παπαγεωργίου. Πρόεδρος και γραμματέας της Γενικής Συνέλευσης εκλέχθηκαν ομόφωνα οι κ.κ. Θέμης Καλπακτσόγλου (ΟΦ Γέρακα), Χαράλαμπος Ξοφάκης (ΑΣ Ηλιούπολης) και αρχικά παρουσιάστηκαν και εγκρίθηκαν ομόφωνα ο Διοικητικός και ο Οικονομικός απολογισμός για το χρονικό διάστημα 1/12-2016 έως 31-12-2016.


Επίσης απαλλάχθηκαν ομόφωνα τα μέλη του ΔΣ, ενώ εγκρίθηκε ομόφωνα ο προϋπολογισμός του 2017.

Εγκρίθηκαν όλες οι τροποποιήσεις του Γενικού Κανονισμού Οργάνωσης και Διεξαγωγής των πρωταθλημάτων της ΕΟΠΕ (ο νέος κανονισμός θα αναρτηθεί στις αρχές της επόμενης εβδομάδας στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας) με εξαίρεση το άρθρο 17 που αφορούσε τη Διαιτησία Αγώνων και πιο συγκεκριμένα την Ειδική κατηγορία Διαιτητών. Εγκρίθηκαν επίσης οι τροποποιήσεις του Κανονισμού Εγγραφών και Μεταγραφών, του Πειθαρχικού Κανονισμού, του Κανονισμού Οργάνωσης Beach Volleyball ενώ εξουσιοδοτήθηκε το ΔΣ της ΕΟΠΕ για την εκπόνηση του νέου Κανονισμού Διαιτησιας.

Τέλος το σώμα έκανε αποδεκτή η πρόταση του κ. Στουραΐτη για καθιέρωση ετήσιου Βραβείου που θα φέρει το όνομα της αείμνηστης Ευγενίας Παπαγεωργίου και το οποίο θα απονέμεται σε εν ενεργεία αθλητή ή αθλήτρια που θα εισάγεται στη Νομική Σχολή με τη μεγαλύτερη βαθμολογία στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 127 - 140 από 1489
© 2018 ΕΣΠΕΚ

Design by magnetism.gr

 
Πως σας φαίνεται το καινούργιο μας site;
 
Σωματεία
Επισκέψεις:427128