Αρχική
Η ένωσή μας
Σωματεία
Πρωταθλήματα
Πρωταθλητές
Προκηρύξεις - Νόμοι
Διοργανώσεις
Κλιμάκια
ΣΥΔΠΕΚ
Σύνδεσμοι
Gallery

 
Αρχική arrow Αρχική arrow Στο Final 4 του Πανελληνίου Παίδων η ΓΕΗ!
Στο Final 4 του Πανελληνίου Παίδων η ΓΕΗ! Εκτύπωση E-mail

gei_paides-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Με μια μεγάλη νίκη επι του Ολυμπιακού με σετ 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23) η ΓΕΗ πέρασε στο Final Four του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων μαζί με την Ελπίδα Αμπελοκήπων, Έβρο Σουφλίου και Καλαμάτα 80.

Οι Παίδες της ΓΕΗ, τελείωσαν αήττητοί την προημιτελική και ημιτελική  φάση του Πρωταθλήματος. Αποτελέσματα:

  • 3 Μαίου ΓΕΗ- ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)
  • 4 Μαίου ΓΕΗ- ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΩΝ  3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
  • 5 Μαίου ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΓΕΗ 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)
  • 6 Μαίου ΓΕΗ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)

Το Final Four θα διεξαχθεί απο 22 εως 24 Ιουνίου

omadiki_gei

 

 

 

 

 

 

 

 

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης Ν.): Σταυρακάκης Β., Αναστασάκης Γ., Γεωλδάσης Σ., Παχιαδάκης Μ., Αναπολιωτάκης Μ., Αλεξανδρόπουλος Χ., Οικονόμου Ν. ,Σπινθάκης Κ., Ναλμπάντης Γ., Βροντάκης Θ., Μαυρίδης Θ., Ματαλλιωτάκης Ν., Σιμάτος Γ.

 

 

Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Κρήτης

συγχαίρει την ομάδα της  ΓΕΗ για τη μέχρι τώρα πορεία της

και εύχεται καλή επιτυχία στην τελική φάση του Πρωταθλήματος

Ελπίδα Αμπελοκήπων, Έβρος Σουφλίου, ΓΕ Ηρακλείου και Καλαμάτα 80 προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων. 

Στο κλειστό της Παραλίας βρέθηκε για να παρακολουθήσει τους αγώνες ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος και ο ταμίας Τάκης Καβαλιεράκης.

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλων - ΔΑΚ Πολίχνης

Κυριακή 6 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας 3-1 (28-26, 25-27, 25-22, 25-23)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Μαμάης, Καραβιδόπουλος): Σιμήτος, Γιαμακίδης Κιοσσές, Πέτρου, Γιαμούκογλου, Σαλταφερίδης, Ανωνιάδης (λ), Ρετζέπης, Μαγδαλινίδης, Χατζηνάκος, Αθανασίου, Τακματζίδης, Παπουλίδης, Πούλος Γ. (λ). 
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Σδραυκάκης Π.): Δρουμούζης (λ), Πατσίδης, Κλεανείδης, Αφεντουλίδης, Καλαγασίδης, Ζλατιντσής, Σκαρλάτος, Σδραυκάκης Γ., Καραολάνης, Πεντίδης Β-Κ., Καμαριώτης, Τσαβαρίδης (λ).

ΑΣΑ Έβρος - ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (20-25, 25-10, 25-16, 26-24)

ΑΣΑ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μούχλιας Ν., Τάσιου Γ.): Μούχλιας Δ., Πανταζής, Μουχταρίδης, Παπαδημητρίου, Τάσιου Π., Αλεξούδης, Μπακαλούδης, Ντούμας, Ψάρρας, Καζαριάν, Τιάκας, Μιλκίδης, Κεσούδης.
Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Πασαλίδης Γ., Σκαρλατίδης Α) : Σκαρλατίδης Σ., Κανταρίδης, Τσιρούδης, Βαρσαμίδης, Παλλάκης, Αντωνιάδης, Παπαναστασίου, Πεχλιβανίδης, Φιλιππίδης, Εμμανουηλίδης, Βλασακίδης, Μποζίδης.

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Παραλίας (Καλαμάτα)

Κυριακή 6 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης Ν.): Σταυρακάκης Β., Αναστασάκης Γ., Γεωλδάσης Σ., Παχιαδάκης Μ., Αναπολιωτάκης Μ., Αλεξανδρόπουλος Χ., Οικονόμου Ν. ,Σπινθάκης Κ., Ναλμπάντης Γ., Βροντάκης Θ., Μαυρίδης Θ., Ματαλλιωτάκης Ν., Σιμάτος Γ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης Σπ. - Ζωγραφάκης Μ.): Ζωγραφάκης, Στράτος Απ., Χατζηκλημάνογλου, Δασκαλέρος, Μπαραμπάτης, Αθανασίου, Σαμπουτζής, Μάρτος, Μπακοδήμος, Ρούσσας, Μαζωνάκης, Στράτος Αθ.

Καλαμάτα 80 - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κουλιέρης): Βλάσσης Ν., Ψαρρέας, Μπιρμπιλής, Μαργέλης, Πλακιάς, Χανδρινός Σ., Βλάσσης Π., Μασούρας, Βραχάτης, Παπούλιας, Κλημεντίδης Α., Κλημεντίδης Κ., Χανδρινός Α., Ρίζος.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος Π.): Αναγνωστόπουλος, Σαμαρτζής, Παπαδάκης, Σταμπέλος, Αποστόλου, Καραμπάγιας, Πυρομάλλης, Λούβρος, Φραγκιαδάκης, Κωνσταντακόπουλος, Κοφίτης, Σεμιντέκολο, Χάκας

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης:

A' όμιλος - Ι. Λεμονίδης (Αμπελόκηποι)

Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-14, 25-06, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)

Παρασκευή 4 Μαΐου
ΠΟ Μουδανιών - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-19, 25-21, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Ελπίς 2-3 (23-25, 25-23, 25-19, 19-25, 08-15) 

Σάββατο 5 Μαΐου
ΕΑ Λαρίσης - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 17-25, 13-25)
ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-16, 25-15, 25-08)

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ελπίς 8β. (9-2)
2. ΑΟ Ορεστιάδας 7β. (8-3)
3. ΠΟ Μουδανιών 3β. (3-6)
4. ΕΑ Λαρίσης 0β. (0-9)

Β' όμιλος - ΔΑΚ Ευόσμου (Εύοσμος)

Πέμπτη 3 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)

Παρασκευή 4 Μαΐου
ΑΠΣ Αίας - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-15, 25-14, 25-17)
ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (11-25, 21-25, 10-25)

Σάββατο 5 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 2-3 (25-20, 18-25, 25-22, 24-26, 09-15)
ΑΣΑ Έβρος - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)

Βαθμολογία

1. ΑΣΑ Έβρος 9β. (9-0)
2. ΑΠΣ Αίας 6β. (6-3)
3. ΑΟ Πρέβεζας 2β. (3-8)
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 1β. (2-9)

Γ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα)

Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΕ Αρμενίων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 12-25) 
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)

Παρασκευή 4 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)

Σάββατο 5 Μαΐου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)
ΑΕ Αρμενίων - ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (25-20, 25-21, 20-25, 18-25, 08-15)

Βαθμολογία

1. ΓΕ Ηρακλείου 9β. (9-0)
2. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-3)
3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-8)
4. ΑΕ Αρμενίων 1β. (2-9)

Δ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα):

Πέμπτη 3 Μαΐου
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 31-29, 15-25, 25-23, 15-08)

Παρασκευή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός - Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 12-25, 28-26, 19-25)

Σάββατο 5 Μαΐου 
Καλαμάτα 80 - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-10)

Βαθμολογία

1. Καλαμάτα 80 5β. (6-3)
2. Ολυμπιακός 2β. (4-5)
3. ΑΕΚ 2β. (4-6)
 
< Προηγ.   Επόμ. >
© 2018 ΕΣΠΕΚ

Design by magnetism.gr

 
Πως σας φαίνεται το καινούργιο μας site;
 
Σωματεία
Επισκέψεις:477241