Πραγματοποιήθηκαν τα Κ-17 , Κ-19 της ΕΣΠΕΚ.

   Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα  τουρνουά beach volley   juniors   regional Κ-17 & Κ-19                              της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.  στα γήπεδα beach volley του Δήμου στο Ρεθύμνου, στις 15-16/7/2017 με τη συμμετοχή             

 13 ομάδων Κ-17 αγοριών,                                   

36 ομάδων Κ-17 κοριτσι 

12 ομάδων Κ-19  αγοριών,                                                                                                                                          

12 ομάδων  Κ-19 κοριτσιών,                                                                                                                                            Πραγματοποιήθηκαν δυνατά παιχνίδια υπό εξαιρετικές καιρικές συνθήκες..


Ο πρόεδρος Κωστής Ψαρουδακης και το Δ.Σ. της Ε.Σ.ΠΕ.Κ ευχαριστεί θερμά                                                          τον Δήμο  Ρεθύμνου για την παραχώρηση της εγκατάστασης   τους  Παπαδάκη Γιώργο,                       Γωργοπούλου Αντωνία , Σπιταδάκη  Κώστα , όλους τους προπονητές, Αθλητες-τριες                                              για την  βοήθεια και υποστήριξη τους, καθώς και τους διαιτητές κ.κ.
Τραχαλακη Ελένη,                            Καλορμακη Σοφία, Mαυρεα Χριστίνα, Σηφάκη Κ. για τη συμβολή τους στην                                                      ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

Της  απονομές έκαναν οι Καζάκου Ελένη μέλος ΕΟΠΕ, Ποθητός Βασίλης  Πρόεδρος Ν.ΟΠΕΡ.                             και Σπιταδάκης   Κώστας μέλος επιτροπής bechvolley ΕΣΠΕΚ.

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες που αγωνίστηκαν  και ιδιαίτερα στους Νικητές-τριες.

Η ΕΣΠΕΚ με αίτημα της στην ΕΟΠΕ ζήτησε την Κρήτη να εκπροσωπήσουν στο τελικό πανελλήνιο πρωτάθλημα από 2 ζευγάρια, ελπίζουμε να γίνει αποδεκτό.        

Η τελική  κατάταξη των 4 ζευγαριών μετά τους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν.

Κατάταξη    Κ19  Αγόρια

1

ΧΟΤΖΑ ΜΑΡ- ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜ

2

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΓΙΩ – ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟ

3

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑ- ΔΡΑΝΔΑΚΗΣ ΑΛΕ

3

ΚΟΤΖΙΑΣ ΚΙΑ – ΖΥΛΑ ΣΕΡ

 Κατάταξη    Κ19  Κορίτσια

1

ΠΙΠΕΡΑΚΗ ΜΑΡ – ΜΙΧΑΗΛ ΤΕΡΨΗ

2

ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΓΡΩ – ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡ

3

ΔΑΒΑΡΙΑ ΙΩΑ – ΠΟΘΗΤΟΥ ΝΙΚ

3

ΠΛΟΥΜΗ ΟΛ – ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΕΛ


Κατάταξη    Κ17  Αγόρια

1

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΓΕΩ – ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕ

2

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ – ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΕΥΑ

3

ΜΑΤΑΛΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚ-ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤ

3

ΧΟΤΖΑ ΜΑΡ – ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜ


Κατάταξη    Κ17  Κορίτσια

1

ΠΕΡΔΙΚΑΚΗ ΙΩΑ – ΚΑΤΣΑΜΠΟΞΑΚΗ ΕΒΕ

2

ΦΑΖΑΚΗ ΕΙΡ – ΤΣΙΝΑΡΙΔΟΥ

3

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡ – ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΕΩ

3

ΠΛΟΥΜΗ ΟΛ – ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΕΛΙ